EKSPERYMENTY

„Zamrażanie wody” – Cały eksperyment jest naprawdę banalnie prosty a zarazem efektowny. Będzie polegał na przygotowaniu nasyconego roztworu octanu sodu w ciepłej wodzie a następnie jego ochłodzeniu. W przeciwieństwie do innych nasyconych roztworów soli, w tym nie rozpocznie się krystalizacja pod warunkiem zachowania czystości i staranności. Jak już wspomniałem w tym eksperymencie użyłem gotowego octanu sodu ze sklepu chemicznego, jest on bardzo tani bo kosztuje 12 zł/500g. Ale z powodzeniem można przeprowadzić w kuchni reakcję wodorowęglanu sodu (soda oczyszczona) z octem (kwas octowy) i zagęszczać przez odparowanie powstały octan sodu, niestety w tym przypadku ilości trzeba będzie dobrać eksperymentalnie.
Mając do dyspozycji gotowy odczynnik czyli trójwodny octan sodowy wsypujemy ok. 200g tej substancji do zlewki o poj. 600 ml i dodajemy ok 20 – 30 ml wody destylowanej. Dlaczego tak mało ? mój odczynnik jest trójwodnym hydratem i w swojej sieci krystalicznej ma sporo wody. Po ogrzaniu woda się uwolni i powstanie ciecz. Zlewkę stawiamy na płycie grzejnej i ogrzewamy do ok 60 stopni. Gdy cała sól już się rozpuści przykrywamy zlewkę i odstawiamy ją by ostygła. Czas stygnięcia zlewki jest okresem, w którym dowiemy się czy eksperyment się udał, jeśli w zlewce znajdowały się jakieś zanieczyszczenia ciecz po prostu skrystalizuje, jeśli wszystko było OK po ochłodzeniu w zlewce nadal będzie ciecz. Jeśli do czasu ochłodzenia w zlewce mamy ciecz to wszystko się udało, teraz bardzo delikatnie możemy zacząć wylewać ją na jakąś powierzchnię. W momencie uderzenia pierwszej kropelki natychmiast zaczyna się krystalizacja!
octan_5

— zamek