Kalendarium Wrzesień

1 wrzesień Świętujemy pierwszy dzień w przedszkolu po wakacjach – wspólne zabawy, tańce oraz słodki poczęstunek.

5 wrzesień – Dzień postaci z bajek – utożsamianie się z ulubionymi bohaterami, postaciami z bajek oraz baśni.

7 wrzesieńMiędzynarodowy Dzień Urody – odwiedzi nas gość: mama Amelki, która jest kosmetyczką i opowie o swojej pracy.

8 wrzesień Dzień Marzyciela, Dzień Dobrej Wiadomości – rozmawiamy na temat marzeń dzieci oraz dzielimy się samymi wspaniałymi wiadomościami.

11 wrzesieńŚwiatowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – pokazanie dzieciom na modelu jak powinno się prawidłowo czyścić ząbki.

15 wrzesieńMiędzynarodowy Dzień Kropki – malujemy obrazy techniką kropkową.

16 wrzesień Dzień Maszynisty – przenosimy się do świata pracy maszynisty oraz pociągu.

21 wrzesień Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – świętujemy to, że jesteśmy przedszkolakami oraz poznajemy zasady przedszkolaka.

22 wrzesieńŚwiatowy Dzień Nosorożca – poznanie zwyczajów oraz ciekawostek związanych z życiem nosorożców.

23 wrzesień Początek Astronomicznej Jesieni – wspólne poszukiwanie pierwszych oznak jesieni.

28 wrzesieńŚwiatowy Dzień Morza – poznajemy podwodny świat oraz tajemnice naszego Polskiego Morza Bałtyckiego.

29 wrzesień Światowy Dzień Głośnego Czytania – wspólne czytanie ulubionych bajek dla dzieci.

30 wrzesieńo godz. 10.30 przyjedzie do nas teatr lalek Pinokio z przedstawieniem “Kłamstwa kozy”. Dzień Chłopaka - dziewczynki wykonują oraz wręczają upominki dla chłopców.