KALENDARIUM LISTOPAD

2.11.15 – Wspominamy zmarłych. Reflekcje po Wszystkich Świętych, pamiętamy o naszych zmarłych.

3.11.15 – Święto leśniczego – zapoznanie dzieci z pracą leśniczego- spacer do lasu.

4.11.15 – Uroczyste pasowanie na przedszkolaka Przedszkola Czarodziejski Zamek. Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi na uroczyste świętowanie o godzinie 15:00.

5.11.15 – Dzień postaci z bajek – utożsamianie się z postaciami z bajek Kubusia Puchatka, oglądanie bajek na dużym ekranie.

9.11.15 – Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania – wspólne wykonanie sałatki owocowej.

10.11.15 – Narodowe Święto Niepodległości. Przybliżenie dzieciom tradycji Poznania, z okazji imienin Świętego Marcina dzieci pieką rogale z pomocą nauczycieli.

12.11.15 – Dzień jeża – wykonania jeża z ziemniaków.

16.11.15 – Wizyta teatru ,,MOZAIKA ” z przedstawieniem pt. ,,Uwaga Dzieci ! Sztuka, która świeci” o godzinie 9.30

17.11.15 – Dzień czarnego kota. Prosimy o przebranie dzieci w strój kotka.

20.11.15 – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – okazujemy sobie dobro i jesteśmy w stosunku do siebie życzliwi. Spotkanie autorskie w naszym przedszkolu. O godzinie 16.00 Odwiedzi nas Pan Dariusz M. Preisler i Michał Filipiak z książką pt.,,Tenisowe Przygody Radka i Kuby”. Zachęcamy do zakupu książki autora, na spotkaniu będzie możliwość otrzymania dedykacji oraz autografu.

23.11.15 – Odwiedzi nas mama Wojtka z grupy smoki, która przeczyta nam ulubioną książeczkę.

25.11.15 – Dzień pluszowego misia – prosimy o przyniesienie przez dzieci ulubionego misia, kształtowanie poczucia konieczności, poszanowania zabawek, wspólne zabawy przy misiowych piosenkach.

26.11.15 – Tego dnia odwiedzi nas przedstawiciel Lasów Państwowych, aby opowiedzieć nam o swojej pracy.

30.11.15 – Dzień Świętego Andrzeja – zabawa Andrzejkowa w naszym przedszkolu, wspólne wróżby oraz poznawanie tradycji ludowej.