Wizyta Policjantki

W środę 9 grudnia do naszego przedszkola na zaproszenie nauczycielek przybyła Pani policjantka z Komisariatu Policji w Puszczykowie. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup zgromadziły się w jednej sali, aby powitać niecodziennego gościa.

Podczas tego spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować w samochodzie, jak prawidłowo przejść przez jezdnię oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Pani przypomniała również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Każde dziecko otrzymało opaskę odblaskową, która sprzyja bezpieczeństwu i widoczności podczas poruszania się po drogach. Dzięki takim spotkaniom dzieci nie będą się obawiały spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie się kojarzył przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać.

— zamek