„CZARODZIEJSKI LAS”/”ENCHANTED FOREST”

W słoneczne piątkowe przedpołudnie 10. czerwca br. nasze przedszkole zamieniło się w leśne przedszkole a dzieci w małych badaczy. W ramach dwujęzycznego projektu edukacyjnego „Czarodziejski Las”/”Enchanted Forest”, dzieci wyruszyły na długi spacer do lasu. Podczas wycieczki zatrzymaliśmy się na leśnej polanie, aby doświadczać świata natury za pomocą zmysłów i podziwiać jego piękno.

Zmysł wzroku posłużył nam do badania kolorów, które znajdują się w lesie. Zadaniem dzieci było porównanie oraz odnalezienie powiązań pomiędzy naturalnymi barwami lasu a kolorowymi płytkami.

Korzystając z bogactwa runa leśnego tworzyliśmy leśne perfumy. Każda kompozycja zapachowa była unikalna i posłużyła nam do pozostawienia śladu naszej obecności w postaci pachnącego tropu – wiadomości dla leśnych zwierząt.

Zmysł dotyku pozwolił nam poznać interesujące i unikalne wzory zapisane na korze drzew oraz utrwalić je w formie rysunku.

Ostatnia zabawa odbywała się w ciszy a podczas niej dzieci ćwiczyły uważność i umiejętność koncentracji. Dzieci tworzyły mapy dźwięków, które reprezentowały słyszaną przez nich leśną muzykę. Na koniec dzieci obdarowane zostały upominkami od dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego i pożegnały się z lasem słowami „Goodbye forest! See you soon”. Leśnych przygód ciąg dalszy niebawem nastąpi – serdecznie zapraszamy do naszego leśnego przedszkola!

— zamek