Jadłospis

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. W naszej przedszkolnej kuchni przygotowujemy domowe posiłki. Obiady zapewnia wyspecjalizowana firma cateringowa , oferująca bogate menu, Dostoswane do potrzeb wzrostu i rozwoju dzieci. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze.

Nasze atuty:

• 3 pyszne posiłki dziennie, także dla dzieci z dietą eliminacyjną, posiłki są nielimitowane,
  • Napoje dostępne są dla dzieci przez cały dzień kiedy tylko tego potrzebują. Do picia dzieci otrzymują wodę mineralną, herbatki oraz  kompoty z minimalną zawartością cukru. Do słodzenia używamy także miodu.
  • Dzieciom proponujemy ciekawe potrawy – różnorodność smaków mają pomóc dzieciom odkryć świat doznań kulinarnych,
  • W naszej kuchni przygotowywane są pyszne domowe wypieki.
  • W jadłospisie dominują świeże warzywa i owoce, które dzieci otrzymują przy okazji każdego posiłku.
  • Do przygotowywania potraw używamy także pełnoziarnistych mąk takich jak mąka gryczana, orkiszowa, ryżowa, kukurydziana i owsiana.
  • Pamiętając o prawidłowym rozwoju dzieci dostarczamy im niezbędnej ilości nabiału w postaci mleka, jogurtów, serków.
  • Menu wzbogacone jest o nasiona słonecznika, pestki dyni, mielony len, chia, oraz świeże zioła.
  • W przedszkolu wypiekamy pełnoziarnisty chlebek.
  • Menu bogate jest w warzywa strączkowe, które są doskonałym źródłem wysokowartościowego białka.
  • Potrawy przyprawiamy zarówno świeżymi jak i suszonymi ziołami, ograniczając tym samym użycie soli.
  • W placówce zostały opracowane oraz wdrożone zasady dobrej praktyki produkcyjnej i higienicznej (GMP/GHP) oraz system analizy zagrożeń i krytycznego punktu kontrolnego (HACCP). Dzięki systematycznym szkoleniom pracowników i ciągłemu doskonaleniu wdrożonego systemu GMP/GHP/HACCP nieustannie zwiększamy bezpieczeństwo przygotowywanych w naszym przedszkolu posiłków. Pracownicy przedszkola są świadomi swojej odpowiedzialności za bezpieczeństwo wytwarzanych posiłków.