Pytania

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy piasek w piaskownicy ma atest?
 2. Czy przedszkole jest bezpieczne pod wzgledem pożarowym?
 3. Co jeszcze zrobiono w kierunku bezpieczeństwa dzieci?
 4. Czy są spełnione normy co do wymaganej powierzchni przypadającej na jedno dziecko?
 5. Czy spełnione sa wymagania Sanepidu?
 6. Czy nauczycielki mają skończony kurs pierwszej pomocy?
 7. Czy zabawki mają atesty?
 8. Dlaczego nie ma tak często spotykanych huśtawek z opon samochodowych?
 9. Czy wykładziny na podłogach sa antyalergiczne?
 10. Nasze dziecko nie ma jeszcze ukonczonych 3 lat. Czy może zostać przyjęte do przedszkola?
 11. Czy jest mozliwość uwzględnienia specjalnej diety dla dzieci z alergiami pokarmowymi?
 12. Czy leżakowanie jest obowiązkowe?
 13. Czy można zapisać dziecko do przedszkola w trakcie trwania roku przedszkolnego, czy tylko we wrześniu?
 14. Czy przedszkole organizuje zajecia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków?
 15. Czy przedszkole jest przygotowane na sytuacje, gdy pojawi sie ktoś obcy?

1. Czy piasek w piaskownicy ma atest?

Tak. Piasek w piaskownicy jest przebadany i posiada świadectwo jakości.

2. Czy przedszkole jest bezpieczne pod względem pożarowym?

Przedszkole spełnia wszelkie obowiązujące wymogi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego określone w przepisach budowlanych i pożarowych. Klatka schodowa odcięta jest od pozostałych pomieszczeń drzwiami ognioodpornymi. Na drodze ewakuacyjnej umieszczono oświetlenie awaryjne. W pomieszczeniach przedszkola są autonomiczne czujki dymu oraz gaśnice. Zgodnie z przepisami przedszkole wyposażone jest też w piorunochron. Wszystkie schody wyłożone są płytkami antypoślizgowymi mającymi atesty. Dodatkowo zamontowano specjalne poręcze dla dzieci. W salach położono wykładziny atestowane, trudnozapalne.

3. Co jeszcze zrobiono w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa dzieci?

Wszystkie gniazdka elektryczne umieszczono poza zasięgiem dzieci na wysokości 1,7 m. W celu ułatwienia korzystania ze schodów, oprócz dodatkowych poręczy, obniżono wszystkie stopnie! We wszystkich oknach poniżej 1,1 m zastosowano specjalne szyby bezpieczne. Uniemożliwiono dostęp do okien poniżej 1,1 m poprzez zabezpieczenie siatką oraz zamknięcie na klucz. Elementy stolarki okiennej i drzwiowej mają atesty oraz aprobatę techniczną ITB dopuszczającą do stosowania w budownictwie.

5. Czy spełnione sa wymagania Sanepidu?

Przedszkole zostało zaprojektowane z uwzględnieniem wymagań Sanepidu. Zastosowano wentylację mechaniczną w pomieszczeniach. Oddzielono szatnię od sali zajeć. Przypada minimum jedna umywalka i jedna miska ustepowa na 10 dzieci. Kuchnia podzielona jest na przygotowalnię, kuchnię właściwą i zmywalnię. Są osobne stanowiska do obróbki warzyw, mięsa i jaj. W celu wyeliminowania bakterii jaja są naświetlane promieniami UV, a dla bezpieczeńtwa przechowywane są w osobnej lodówce. Każdy produkt spożywczy ma udokumentowane pochodzenie. Wszystkie naczynia i sztućce są myte i wyparzane w profesjonalnej zmywarce gastronomicznej. Wszyscy pracownicy posiadają aktualne badania lekarskie.

6. Czy nauczycielki mają skończony kurs pierwszej pomocy?

Wszystkie Nauczycielki oraz pracownicy obsługi mają ukończony kurs pierwszej pomocy.

7. Czy zabawki mają atesty?

Tak. Wszystkie zabawki są zakupione w Polsce i posiadają atesty. Zabawki uszkodzone są natychmiast wymieniane. Wybieramy zabawki bardzo dobrej jakości, sprawdzonych producentów, któych nie można kupić w marketach. Nie mamy wątpliwej jakości zabawek chińskich.

8. Dlaczego nie ma tak często spotykanych huśtawek z opon samochodowych?

Stare opony samochodowe nie są produktem przeznaczonym dla dzieci. Nie mają odpowiednich atestów i dlatego też nie można ich kupić w sklepach z zabawkami!

9. Czy wykładziny na podłogach są antyalergiczne?

Tak, podłogi w Czarodziejkim Zamku są pokryte nowoczesną wykładziną vinylową firmy TARKETT, stosowaną m. in. w szpitalach.

10. Nasze dziecko nie ma jeszcze ukończonych 3 lat. Czy może zostać przyjete do przedszkola?

Zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty do przedszkola mogą uczęszczać dzieci mające ukończone 2,5 roku. Dzieci, które nie ukończyły jeszcze 2,5 roku zapraszamy do Klubu Śmiałka Umiałka, w którym mogą uczestniczyć w zajęciach adaptacyjnych.

11. Czy jest możliwość uwzględnienia specjalnej diety dla dzieci z alergiami pokarmowymi?

Tak, każdy taki przypadek rozpatrujemy indywidualnie, kuchnia jest na miejscu w przedszkolu, dlatego przygotowanie posiłków z eliminacją pewnych produktów np. mleka, białka nie stanowi problemu.

12. Czy leżakowanie jest obowiązkowe?

Chwila ciszy poobiedniej obowiązuje wszystkie 3-latki. Zasypiają tylko te dzieci które mają taką potrzebę. Dzieci które nie zasypiają słuchają muzyki, bajek i wierszy czytanych przez nauczycielki. Mają również do dyspozycji biblioteczkę z książkami.

13. Czy można zapisać dziecko do przedszkola w trakcie trwania roku przedszkolnego, czy tylko we wrześniu?

Prowadzimy rekrutację przez cały rok. Można zapisać dziecko w dowolnym miesiącu, o ile będzie miejsce w danej grupie.

14. Czy przedszkole organizuje zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków?

Prowadzimy KLUB ŚMIAŁKA UMIAŁKA w którym przyszłe przedszkolaki mogą zapoznać się z przedszkolem, jego atmosferą, nauczycielkami oraz paniami z obsługi.

15. Czy przedszkole jest przygotowane na sytuację, gdy pojawi się ktoś obcy?

Przedszkole jest obiektem ogrodzonym i zamkniętym, jest chronione przez wyspecjalizowaną firmę, która zapewnia nam bezpieczeństwo przez 24h. Dodatkowo do odbioru dzieci upoważnione są jedyne osoby, co do których rodzice dziecka wyrazili pisemne oświadczenie woli o zgodzie na odebranie dziecka.