KALENDARIUM GRUDZIEŃ 2023

By 30 listopada 2023No Comments

KALENDARIUM GRUDZIEŃ 2023

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia  zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziały w KONKURSIE i wykonania ozdoby świątecznej.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Prace prosimy dostarczać do przedszkola, do 15.12.23.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 19.12.2023.

04.12Wycieczka do wioski Świętego Mikołaja – Tego dnia dzieci wyjadą autokarem z przedszkola o godzinie 8:00, śniadanko zjedzą wcześniej w przedszkolu i wrócą koło godziny 12 – 12 30 na obiad

06.12Mikołajki – ubieramy się na kolor czerwony, oczekujemy przybycia miłego gościa oraz wysłuchamy opowieści o Św. Mikołaju. Na koniec wszystkie dzieci napiszą list do Gwiazdora i wrzuca go do przygotowanej przedszkolnej skrzynki pocztowej.

7.12Warsztaty Świąteczne – dzieci wspólnie z rodzicami wykonają ozdoby świąteczne,

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców godzina 14:45-16:45

11.12Teatrzyk przedstawienie pt: „Przesilenie zimowe” (12:45-13:15)

12.12Piernikowe cuda– upieczemy i ozdobimy pierniczki.

13.12 – Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka– “Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka”. Przedszkolaki wysłuchają Praw Dzieci i wspólnie je wyjaśnimy. Nie zabraknie wesołych zabaw ruchowych przy piosence M. Jeżowskiej pt. ”Kolorowe dzieci”.

19.12Wigilia w przedszkolu – udekorujemy odpowiednio stoły, zasiądziemy do wspólnego wigilijnego posiłku, zaśpiewamy kolędy, złożymy sobie życzenia, podzielimy się opłatkiem, będziemy czekać na Gwiazdora 🙂

22.12Pierwszy Dzień Zimy-w tym dniu dzieci utrwalą wiadomości na temat tej białej pory roku. Wspólnie ulepimy kule śnieżne z masy sensorycznej. Na koniec zajęć obejrzymy bajkę “Gdzie jest zima?”.

Szanowni Rodzice 😊

Życzymy magicznych świąt i radości w Nowym Roku 😊