Kalendarium KWIECIEŃ

By 22 marca 2024No Comments

KALENDARIUM KWIECIEŃ

2.04. Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci – poczytamy bajki

Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie.

3.04. Dzień Tęczy

To piękne zjawisko optyczne i meteorologiczne po prostu zasługuje na własne święto.

Dzieci wykonają własnoręcznie tęczę.

4.04. Dzień Marchewki – wszyscy znamy i zjadamy

Obchody święta są świetną okazją do degustacji tego pomarańczowego warzywa, będziemy wiec chrupać marchewki. Dzieci przygotują marchewkowe ciasto, które wspólnie zjemy na podwieczorek.

8.04. Światowy Dzień Sportu przypada na 6.04. (sobota)

Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter.

Uczcimy święto gimnastykując ciało.

15.04. Światowy Dzień Sztuki

Sztuka towarzyszy nam praktycznie od samego początku cywilizacji ludzkiej. To sposób na to, by zachwycić, wzruszyć, zrelaksować. W Światowy Dzień Sztuki dzieci stworzą barwne ciepłej oryginalne obrazy malowane farbami, zostanie stworzona galeria prac.

22.04. Dzień Ziemi

Ma na celu pokazanie wszystkim mieszkańcom naszej planety jak ważna jest troska o środowisko. Dzień Ziemi obchodzimy i kwiatka posadzimy.

Sadzimy rośliny w przedszkolnym ogródku warzywnym oraz kwiaty przed naszym przedszkolem. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu kwiatków (bratki, stokrotki, prymule i siewu warzyw i ziół).

22.04. Teatrzyk

Wizyta Teatru z przedstawieniem „Bale i turnieje” godz. 12:45

25.04. Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

26.04- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Zapoznamy dzieci z symbolami narodowymi, każde dziecko wykona flagę Polski .

Kształtowanie postawy patriotycznej u dzieci.

29.04. Międzynarodowy Dzień Tańca

Taniec to wspaniała sprawa – dzięki niemu można się oderwać od codzienności, dbać o kondycję fizyczną, przytulić się,

Dziś obowiązkowo – tańce przez cały dzień!